TAK! 4

Nutka zadumy

Od poprzedniego numeru dołączamy do utwory poetyckie, nadesłane nam przez mieszkańców (jeżeli takie były, jeżeli nie sam coś znajduje). Za każdy wydrukowany wiersz autor otrzymuje 5 lt. tak więc jeżeli tworzysz zachecam do nadesłania własnej twórczości do redakcji.

Precelik

Motyl

Po zimowym ogrodzie fruwają białe motyle Niesione wiatrem przez mile lądują twardo na lodzie.

Jeden płynny poślizg i koniec.

Pada, potem pokłon bije. Nie wiesz gdzie ma głowę, gdzie ma szyję i skrzydła tak pokracznie rozkłada.

Niknie motyl w zimowym ogrodzie na drabince lub na zbyt ciepłym lodzie przeniesiony wiatrem przez tysiące mil dla momentu, – dla tych kilku chwil.

Małgorzata „tonffillka” Stempniewicz

Konkurs Labotomii wreszcie zakończony…

Na poczatek chciałem podziękować wszystkim biorącym udział w konkursie, za dostarczenie mi świetnej zabawy :))), Od dziś będzie można oglądac prace w Szaletach.

Chciałem wszystkich przeprosić, za tak długie zwlekanie z ogłoszeniem wyników, niestety wszystko się zbiegło przeciwko mnie, na początku kłopoty związane ze stanem wyjątkowym, następnie jak juz miałem ogłosić konta bankowe mi się zablokoały i nie miałem z czego wypłacić :( nagrody, mógłbym tak jeszcze kilka innych powodów wymienić, mam nadzieje że nikt nie ma mi z azłe tego opóźnienia, naprawdę nie miałem w tym najmniejszego interesu.

Do konkursu wpłyneło 28 prac sześciu autorów, prace zostały następnie rozesłane do pięciu jurorów: Joanny Kalisz, Piotra Krupińskiego, Księcia Piotra Mikołaja, Mateusza Bartkowiaka, Mateusza Gawędy. Każdy z nich wystawił swoją ocenę do każdej pracy, nie znając ocen wystawionych przez innych. Starałem się aby jurorzy nie wiedzieli kto namalował jaką pracę, niestety z pewnych względów nie we wszystkich przypadkach mi się to udało. Po otrzymaniu ocen od wszystkich jurorów zebrałem i obliczyłem średnią do każdego obrazka. Na podstawie otrzymanych wyników oficjalnie ogłoszam 5 pierwszych miejsc:

  1. Rozpiętośc władzy Armina, Precelik
  2. Armin patrzący z góry, Precelik
  3. Klucz sarmackich myśliwców bombardujących udaje sie z wizyta przyjaźni, Sebek Inkański
  4. Krwio-pijcze słońca, Wieniek
  5. Wirowanie zakręcone, Szcześniak

Jak zapewne zauważyliście sam też wziąlem udział w konkursie, poprostu nie mogłem przeboleć że ominie mnie taka zabawa, którą sobie sam wymyśliłem i wygrałem :). Jako że sam sobie nagrody nie będę przeca wypłacał, tak więc przechodzą onę na kolejne prace. Sebek Inkański otrzymuje 50 lt oraz panel stałego klienta w toaletach, Wieniek 30 lt oraz szczesniak nagrodę w wysokości 20 lt, po odbiór nagrod proszę się do mnie zgłosić.

Precelik

Sarmackie Klimaty…

Stan wyjątkowy w Sarmacji nie miał najlepszego wpływu na naszą społeczność. Przez ostatnie tygodnie w korespondencji na liście dyskusyjnej wyczuwało się frustracje, zmęczenie i zniechęcenie. Nawet próby stworzenia kulturalnej niedzieli nie powiodły się, gdyż pieniactwo jest cechą charakteryzującą sarmacki naród. Pomimo najszczerszych chęci kilku osób nie udało się doprowadzić do kulturalnego zakończenia wieczoru.

Wielka Księga Ciepłego i Puchatego Za to niezwykle miłym akcentem… było założenie „Wielkiej Księgi Ciepłego i Puchatego”. Tam możemy sobie „maślić” do woli. W końcu nie ma to jak miła odskocznia od zgiełku codzienności. I o to chodzi w wirtualnym świecie mili Państwo… to nie jest ring bokserski… Konstruktywnych przemyśleń życzę. Chociaż tym najbardziej zagorzałym pseudo buntownikom raczej to nie grozi.

Zapraszamy do wpisywania się do Księgi!

Joanna K.

Książęcy znak Jakości

Książęcy znak jakości Dnia 15 VII 2004 roku Korporacja Innuendo otrzymała od Jego Wysokości Księcia Piotra Mikołaja „Książęcy Znak Jakości”, ustanowiony dnia 10 września 2002 r. Do dnia dzisiejszego wyróżnieniem tym uhonorowano jedynie Sarmacką Kompanię Piwowarską.

W imieniu korporacji, chciałem tu podziękować pracownikom: Kunegundzie Wieńsko, Daisy, Granziemu, Pelagii Nieczekańskiej, wszystkim „encyklopedystom”: Michałowi Sosnowieckiemu, Zbyszkowi, Kolejorzowi, Matuszowi Bartkowiakowi oraz przede wszystkim Joannie Kalisz za wpisywanie haseł do Encyklopedii. Równierz bardzo chciałem podziękować wszystkim którzy w jakiś sposób pomogli nam sie zaklimatyzować w Księstwie Sarmacji: Księciowi Piotrowi Kozaneckiemu, ministrom: Matuszowi Bartkowiakowi, Mateuszowi Gawędzie – tym Panom przede wszystkim za cierpliowść do mnie, Robertowi Czekańskiemu za miłe przywitanie i poprowadzenie przez Księstwo, oraz Łukaszowi Nowickiemu (fundacja Adam), Maciejowi Poleszczykowi (skarbniqowi), Bartłomiejowi Staniszczakowi (stanikowi). A najbardziej chciałem podziękować wszystkim tym o których zapomniałem tu wspomnieć, a którzy nam jakiś sposób pomogli.

Ciekawostki Prawne

Ostatnio byłem zmuszony zagłębić się w nasze prawo, chciałem się z wami podzielić zdobytymi tam przydatnymi informacjami:

Totalne Bezprawie c.d.

Na początek małe sprostowanie: ustosunkowywując się do artykułu z dnia 12.06.2004 pt. „Totalne bezprawie”, prokurator generalny stwierdził, iż rozpoczął postępowanie przygotowanie wobec naszego rewolucjonisty, powziął pewne środki zapobiegawcze. Za podanie nieprawdziwych danych chciałem tutaj oficjalnie przeprosić prokuratora oraz czytelników, mój błąd wynikał z tąd iż nie zasięgnąlem informacji od prokuratora na ten temat. Jednoczesnie informuję, że kilka dni po ukazaniu się artykułu Dnia 16-06-2004 wpłynał wniosek do Sądu przeciw rewolucjoniście Jose Ilos Dos Santoso o banicje (sprawa o numerze S-0034-2004).

Chciałem również podziękować władzom za powołanie Nowego Sędziego którym został Baronet Piotr Khand Krupiński. Decyzja ta wbrew pozorom bardzo ożywiła Sarmacje nareszcie wszystko działa jak należy, no prawie wszystko ;p, nie zapominajmy o trwającym nadal stanie wyjątkowym… oraz o nie ustalonej osoby prawnej odpowiedzialnej za spowodowanie zagrożenia. Niestety nasz nowy sędzia został oskarżony o stronniczość jeszcze przed rozpoczęciem sprawy. Tym samym nie ma kto orzec w tej ważnej, jak nie najważniejszej sprawie od początku istnienia Księstwa.

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika iż Książe i Prezes SN, podjęli działania w celu poszukiwań nowego sędziego, na razie mogę zdradzić iż jest dwóch potencjalnych kandydatów. Nowy sędzia będzie od samego początku poddany wielkiej i ciężkiej próbie i musi się liczyć z ostrymi słowami krytyki.

Apeluje tu do wszystkich, a przede wszystkim do oskarżonych, nie zapominajmy ze sędzia, to też człowiek, choć niektórzy uważają że jako sędzia powinien się wyzbyć wszelakich emocji. Niestety przypominam iż jest to graniczące z cudem, a wręcz niemożliwe, nie wierzmy w to że człowiek może być całkowicie obiektywny. Każdy w ciągu swojego całego życia doznaje pewnych doświadczeń, a ich bogactwo decyduje o decyzjach przez niego podejmowanych, co najważniejsze nie da się jednoznacznie określić jakie doświadczenia wpływają na obiektywizm, ani też jaka ich ilość. Najlepszym wyjściem na uniknięcie wyroku sądowego jest oczywiście życie ze wszystkimi w zgodzie jak i przestrzegnie praw, nie żeby to było tajemnicą ale jakoś niektórzy o tym zapominają, a potem pretensje że ktoś może ich zbyt subiektywnie ocenić.

Precelik

metadane
autor: Tomasz Urban et al.
opublikowano: Sarmackie Szalety Publiczne, 15 lipca 2004
link: https://old.wandystan.eu/muzeum/wc/index.php?co=tak&numer=4