Sobczakwandystan.eu

Winnica, dnia 8 marca 2008 r.

Podstawą egzystencji każdego wirtualnego państwa są jego strony internetowe. Nie inaczej jest z Mandragoratem Wandystanu, toteż szczególnie nieciekawe były dla nas ostatnie cztery tygodnie. Moje urzędowanie, jako Mandragora Jutrzenki, zaczęło się dość niefortunnie, bo już kilka dni od objęcia przeze mnie urzędu utraciliśmy dostęp do naszych systemów informatycznych. Bardzo jest mi przykro, że przez miesiąc nie udało mi się przywrócić do nich dostępu i nie ukrywam, że traktuję to jako swoją osobistą porażkę. Ale to nie jest czas na składanie samokrytyki.

Dzisiejszy dzień jest dniem wyjątkowym, chociaż muszę przyznać, że nie chciałbym, aby ten dzień musiał powtórzyć się w przyszłości. W końcu, po całym miesiącu, udało nam się odzyskać nasze strony internetowe i systemy informatyczne. Mam nadzieję, że już niedługo powrócimy do pełnej sprawności systemów - podejrzewam, że wiele dziesiątek plików wymaga jeszcze zmiany bezwzględnych ścieżek dostępu do plików, niemniej jednak to już kwestie poboczne.

Teraz już całkowicie oficjalnie mogę zaprosić wszystkich na żyjące już
strony Wandystanu:

: http://www.wandystan.eu ::

W tym miejscu chcę podziękować dwóm osobom, bez których nie udałoby się postawić Wandystanu na nogi. Tymi osobami są towarzysz Paweł Ciupak (a.k.a. Qiu Hongxi a.k.a. Burack Osama ibn Łada-Ciupakoglu) oraz Mandragor Senior Khand. Mam nadzieję, że będę miał okazję jakoś się Towarzyszom odwdzięczyć.

Do przenosin na nowy serwer niezbędne nam były realne środki finansowe. Za realne wpłaty dziękuję (podaję w kolejności wpływu przelewu):

Otrzymałem jeszcze jedną wpłatę na serwer, jednakże darczyńca zastrzegł swoją tożsamość wyłącznie do mojej wiadomości.

Pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że nie będziemy mieli podobnych przygód z nowym dostawcą usług hostingowych i że pod koniec przyszłego okresu abonamentowego nie trzeba będzie organizować kolejnej przeprowadzki. Cieszę się, że udało nam się przetrwać ten trudny okres. Mimo zaistnienia trudności natury technicznej udało się zorganizować wybory i wybrać Prezydenta, Trybuna i nowy Churał Ludowy. Przez ten czas nie ustały funkcje państwowe Wandystanu. Ale to Wasza zasługa. Gdyby nie Wy, Towarzysze i Obywatele, gdyby nie Wasza aktywność na liście dyskusyjnej, nasze państwo zapewne by upadło. Chwała Wam za to!

Wiwat Wandystan!

(-) dr net Michał P. Sobczak Mandragor Jutrzenki

metadane
opublikowano: 8.03.2008r., LDMW
link: jasiu