TAK! 1

Wstępniak

Witajcie! Ponieważ nikt nie czyta wstępniaków mógłbym w zasadzie skończyć pisanie w tym momencie ale z racji tego że pracuję na akord czyli tak zwaną wierszówkę każde kolejne słowo czyni mój rachunek w Banku Sarmacji większym o jakieś drobne ułamki liberta. Poza tym dobra gazeta bez wstępniaka była by jak sex bez gry wstępnej, jak mecz bez początkowego gwizdka, jak Sarmacja bez konstytucji.

W każdym v-państwie potrzebna jest prasa. Brama Sarmacka, Dziennik Sarmacki oraz Kurier Sarmacki zawierają dużo rzetelnych, sprawdzonych informacji ale nie mówią Wam Czytelnikom całej prawdy!

JCW Marcus Lebencjusz pod osłoną nocy przekracza granicę morską Sarmacji. To „TAK – Brukowiec Sarmacki” pierwszy, bez przekłamań w ekspresowym tempie donosi o wydarzeniach o których inni nie mieliby odwagi napisać! To my publikujemy sekretne zdjęcia przedstawiające prawdopodobnie Jego Wysokość Cesarza Imperatora Leblandii który w nocy z piątku na sobotę dopłynął na własnoręcznie zrobionej tratwie do wybrzeży naszego kraju by w ukryciu przed swoimi obywatelami zaznać luksusów najjaśniejszej Sarmacji.

Mieszkańcy Leblandii głodują natomiast przedstawiciel kapitalistyczno-obszarniczego reżimu udaje się na wypoczynek w prowincji Tropikana za publiczne pieniądze – skomentował pragnący zachować anonimowość zwolennik Komunistycznej Partii Sarmacji.

Sarmaobrona…

Sarmacja staje się wirtualną potęgą nic więc dziwnego że strony internetowe naszej monarchii odwiedzają popularni politycy z całego świata… Nam udało się namierzyć Andrzeja L. przewodniczącego jednej z głównych sił politycznych w państwie z którym Księstwo nie nawiązało stosunków dyplomatycznych to jest z Rzeczpospolitą Polską. Andrzej L. przybył incognito dlatego nie podajemy jego pełnego imienia i nazwiska w trosce o jego dobra osobiste.

Zabili go i uciekł

Czy pamiętacie Drodzy Czytelnicy dzień w którym nie działała strona naszego państwa a Jego Książeca Wysokość łaskawie wprowadził stan wyjątkowy na terytorium wszystkich prowincji?

Te chwile każdy Sarmata przeżył jak rozłąkę z rodziną! Jak utratę jedynego przyjaciela! Suwerenny byt naszej v-ojczyzny został zagrożony… Sam przemierzając bezdroża Trzyczaszkowa słyszałem płacz dochodzących zza okien pobliskich domów! Życie w Księstwie zamarło…

Agent wrogiego wywiadu. Na szczęście geniusz Księcia i sprawność Rządu JKW sprawiły że zagrożenie zostało zażegnane. Żadna z codziennych gazet nie publikowała jednak dokładnego przebiegu akcji naszych służb specjalnych. To my „Brukowiec Sarmacki” dotarliśmy do tajnych materiałów zgromadzonych na twardych dyskach wykradzionych z sarmackiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez anonimowego studenta Akademi Unisławowskiej.

Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że agent wrogiego reżimu został postrzelony przez naszego żołnierza i niemalże przypłacił to życiem. Niestety uciekł z suwerennego terytorium Sarmacji i odpłynął w stronę archipelagu należącego do Królestwa Scholandii. Informacja ta jest nieoficjalna i nie została potwierdzona przez Rząd JKW. Czyżby prawdą było stwierdzenie jednego z polityków o agenturalno-masońskiej zmowie elit w naszym Księstwie?

Z zagranicy

Projekt nowej flagi. Od sprawdzonego i tajnego informatora redakcja „TAK – brukowca sarmackiego” dowiedziała się że grupa obywateli Królestwa Scholandii planuje przewrót w tej mikronacji. Z nieoficjalnych źródeł bliskich kanclerzowi wiemy, że pragną oni proklamować Wolną Republikę Scholandii i zacieśnić więzi polityczne z Księstwem Sarmacji. Redakcja „TAK” dotarła do projektu flagi przyszłego państwa.

metadane
autor: Mandragor-renegat
opublikowano: Sarmackie Szalety Publiczne, 20 maja 2004
link: https://old.wandystan.eu/muzeum/wc/index.php?co=tak&numer=1