CzWand 2008 działo się

Czerwony Wandystan Nr 11, 01 luty 2008

Publicystyka -

Bruthus Perun:
Okrągły stół - proponował jakiś Sarmata
Oj działo się, działo
Oj działo się w dn. 22.01, działo. Takiej aktywności Wandystan nie widział już od dawna(^). Pojawiły się nawet głosy, że za dużo tego, po co i że nie da się nadążyć. Bo co człowiek napisze odpowiedź, to mu trzy maile przyjdą i szlag trafia.

Co się działo? Będę skracał, bo w natłoku krzyków zapomniałem pewne wątki. Na pewno Prezydent Magov zapytał publicznie o możliwość spotkania się Sarmatów i Wandejczyków przy okrągłym stole, celem wyjaśnienia zaszłości i być może dążenia do zgody. Nie spodziewał się jednak Tow. Prezydent, że mieszkańcy pieprzną w stół i powiedzą "nie ma mowy", albo "ok, ale jak przeproszą, uklękną i generalnie pocałują nas w dupę". Zamysł zatem padł, zwłaszcza, że Sarmaci przesłali propozycję dziwaczna drogą- zamiast oficjalnego kontaktu przez MSZ KS i KLSZ MW, do Prezydenta. Chyba nieoficjalnie, ale Drogi Lider nie wyjaśnił. SarmaMORD nawoływało do bojkotu propozycji, dopatrując się w niej nieszczerych intencji ze strony Sarmackiej, wyprania brudów i zapomnienia o wandejskim czerwcu. A my zapomnieć nie możemy i nie chcemy, chociaż pojawiły się też głosy Wandejczyków, że trzeba zapomnieć o tym konflikcie. I skoro kocha nas Dreamland - a prawie miłosne oświadczenie w stosunku do MW wydało wówczas rzeczone Królestwo - i my chcemy go kochać, to dlaczego nie Sarmację? Monarchofaszysta to monarchofaszysta. I pewnie sporo w tym racji, chociaż monarchonazi drugiemu nie równy, co pokazał Tow. Browarczyk, włączając się w dyskusję. Szczery, prawdziwy Sarmata, który w dupie ma fochy Księcia, choć zgodnie z przysięgą go miłuje. Ale ile przy uściskach z Browarczykiem musi się Księciuniowi wbijać bolesnych cierni, to wie już on sam.

Cóż dodać? A po co dodawać. Kto nie uczestniczył w maratonie na maile, ten nie wie. Swoją drogą, ciekawe jak jeden Sarmata może rozkręcić dyskusję w MW, dyskusję ciekawą, których w Sarmacji już prawie nie ma, bo po kolejnym artykule Avistaka herbu sfałszowane wybory (^^), zalała KS fala yoyolatków. Fine.
P R Z Y P I S Y od redakcji:
( ^ ) Chodzi o aktywność na LDMW. Wątek o tytule "[SarmaMORD] nie lekajcie sie! " w ciągu nieco ponad 2 godzin dorobił się 50 odpowiedzi. A to był tylko jeden wątek ogólniejszej dyskusji.
( ^^ ) Chodzi zapewne o publikację w realnym czasopiśmie "CD-Action" ze stycznia 2005 r., jaką zarchiwizowano w Sarmacji tutaj: wycinek