1 Dywizja

7 armia służba liniowa I Pancerno-Spadochronowa Dywizja Opos Vandi "Ludomir Dajmos Pannewitz" - to specjalna, gwardyjska jednostka szturmowa, sformowana z samych ochotników - członków radykalnej organizacji wyznaniowej Opos Vandi. Ich okrzyk bojowy ("Mój chonor oznacza honorarium, co najmniej dwa pińcet!") budzi strach w sercach wszystkich wrogów wandyzmu i Wandystanu.

Portret Ludomira Dajmosa Pannewitza Oddział ten, sformowany w 1966 roku (jako Pluton Czołgów Latających), od 1991 nosi imię uznanego wandysty i prezerwatywisty scholandzkiego pochodzenia. Ludomir Dajmos Pannewitz (1937-1999, po prawej) zasłużył się w promocji wandyzmu pomimo reakcyjnej postawy scholandzkiego reżimu. Przyjaciel gnomów i miłośnik gruszek. Więcej o nim czytaj na stronie Prezerwatu Tradycji.

Jednostka znana jest ze swojej fanatycznej postawy ideologicznej oraz nietypowego smaku do wali i chałek. Zdolni do błyskawicznej mobilizacji i przemieszczania się na duże odległości w krótkim czasie. Nieodmiennie dominuje na polach bitew, lądując swoimi spadochronowymi czołgami na głowach nie spodziewających się Nietzschego przeciwników.

Czołg akumulatorowy C-130 Po prawej - zdjęcie akumulatorowego czołgu C-130 "Fryderyk Nietzsche" zrzucanego z minimalnego regulaminowego pułapu. Praktycznie jednak najczęściej dokonuje się zrzutów z wyższego pułapu - co prezentuje poniższy materiał filmowy: