DDSz

Dywizjon Destrojerów Szynowych Sarmackiej Marynarki Ludowej

Dywizjon został utworzony w 2008 roku głównie w celu rozwiązania następujących problemów: (1) zaopatrzenie stoczni wandejskich, (2) dostarczanie przeróżnych kontenerów z przeróżnych stron Wandystanu na kontenerowce, (3) mobilna obrona przestrzeni powietrznej Wandystanu za pomocą rakiet wagon-powietrze, (4) mobilna obrona wybrzeża i pobliskiej przestrzeni wodnej otaczającej Wandystan za pomocą rakiet wagon-powietrze-jednostka pływająca.

Destrojer K.E.M.W.S.S. Poziomka - opis ogólny

Poziomka

Destrojer "Poziomka" został skonstruowany jeszcze przed utworzeniem Dywizjonu, pierwotnie jako "Koń Żelazny" do walki z Indianami, generalnie z tęsknoty i zamiłowania inżynierów SAL do tradycyjnych pociągów wojskowych. Następnie służył jako obiekt doświadczalny, montowano na nim przeróżne rodzaje bronii, wyrzutni rakiet itd.

Destrojer K.E.M.W.S.S. Poziomka - zdolności bojowe natorowe

Poziomka

Oto K.E.M.W.S.S. "Poziomka" na poligonie. Jak widać, skutecznie radzi sobie z wrogim zaprzęgiem osobowym i towarowym. Dzięki temu nie musi stać na mijankach, przepuszczać Intercity - w razie potrzeby utoruje sobie drogę do miejsca docelowego.

Destrojer K.E.M.W.S.S. Poziomka - zdolności bojowe nawodne

Poziomka

Dzięki wyrzutniom rakiet jest w stanie równie skutecznie radzić sobie z celami napowietrznymi, jak również z celami nawodnymi, które mogłyby wpłynąć na wody otaczające Wandystan w polu rażenia. Kontratak z ich strony jest mało skuteczny - Destrojer może prowadzić ostrzał będąc w ruchu i z głębi lądu, przez co wrogim okrętom nawodnym nie za bardzo jest jak namierzyć i w co strzelać swoimi rakietami.