Bohaterowie partii

Joachim Mordechaj Łotewer - (ur. 13.01.1908 w Acjo - 14.09.1976 w Winnicy) - od lat wczesnej młodości członek Komunistycznej Partii Sarmacji (frakcji judeosarmackiej), w latach czterdziestych działał w oddziale partyzanckim SAL dowodzonym przez majora Esesesa (Salwatora Secesji Skropułowa). Odznaczył się odwagą i brakiem litości dla wrogów ludu. Aktywnie zwalczał odchylenia lingwistyczne i oralno-narodowe na łonie partyzantów.

Po wojnie stanął jako sędzia na czele Trybunałów Doraźnych SAL, gdzie zasłynął licznymi skazującymi na śmierć wyrokami dla kolaboracjonistów i szpiegów. Komisarz Ludowy ds. Sprawiedliwości Społecznej w latach '65-'67 i '68-'69. Długoletni przyjaciel Tow. Janusza Żenady, smakosz tych samych papierosów.

Do późnych lat aktywny w strukturach Partii i Sarmackiej Republiki Socjalistycznej. Zmarł podczas przemówienia na zebraniu komórki partyjnej na raka małżowin usznych w roku 1976 w Winnicy, do samego końca wierny Wandzie i Wandyzmowi. Wzór cnót. Jego dniem pamięci jest 13 stycznia.


Apostazy Nołłej (ur. 6.06.1930 w Precelkhandzie - 16.11.1965) - urodzony pod imieniem Subnaguły, jeden z nielicznych rdzennych działaczy w Sułtanacie Precelkhandy, nawrócony w młodym wieku z panującego tam yslamu rajńskiego na wandyzm.

W latach 1952-1957 przebywał na przymusowej emigracji w Sarmackiej Republice Socjalistycznej Od 1960 r. - proton Precelkhandy, znany ze swojej działalności misyjnej. Rozstrzelany w 1965 r. za "wrogi ideowo" przemyt prezerwatów.

Patron Precelkhandy, zielonych i tandetnych kolczyków. Wspominany 6 czerwca.


Ludomir Dajmos Pannewitz (ur. 3.04.1937 w Szkolinie, zm. 1999 w Genosse-Wanda-Stadt) - pomimo scholandzkiego pochodzenia, wielokrotnie udowodnił swoje poświęcenie dla sprawy wandejskiej.

W młodości studiował na KUS, gdzie stał się obiektem propagandy prowadzonej przez dyskryminowanych studentów gnomiej mniejszości. Wówczas to rozpoczął swoją wandową działalność w nurcie prezerwatywizmu. Wielokrotnie zatrzymywany przez służby scholandzkie, spędził niemal jedną czwartą życia w więzieniu. Ostatecznie w 1980 emigrował do Wandystanu.

Niezłomny miłośnik spodni-ogrodniczek. Zapalony hodowca gruszek i ich patron. Wspomnienie - 3 kwietnia.


świecki Szczęsliwy Przypadek (ur. 3.04.1942 w Lene, zm. 1994 w Lene) pochodzący z egzotycznego archipelagu Nowalskiego, ochrzczony w wierze rotryjskiej przez nieuważnych acz pozytywnie nastawionych do świata rodziców, jako dorosły już mężczyzna nawrócił się na wandyzm i działał do momentu, kiedy spadający z palmy orzech kokosowy spowodował u niego popadnięcie w stupor. Świecki Przypadek ocknął się po 27 latach spędzonych w szpitalu, i przez kilka godzin deklamował w płynnym monderyjskim poezję Krystyny Buchner od tyłu, po czym zmarł.

Jest patronem masła kokosowego, Rotrii i pingwinów, a jego dniem pamięci jest 13 maja.


Mordechaj Adamowitz Beton (ur. 1923 zm. 1947) - bojownik sekcji syjonistyczno-piłkarskiej KPS. Podporucznik SAL, podczas szturmu Gniewu w 1943 zasłynął obroną pozycji przez całe 48 godzin po wystrzeleniu ostatniego pocisku z pepeszy. Nie ruszywszy się ani o centymetr tak skutecznie imitował odgłosy ciężkiego karabinu maszynowego, że zabił dwunastu a ranił kolejnych kilkudziesięciu scholandzkich żołnierzy z elitarnej dywizji SS ArminFaust. Umarł młodo, w tajnej bazie na Tropicanie. Odwodnił się podczas testów pancernego stroju do nurkowania.