[Web]

Średnia Ksiega Anonimów [Web]

"Ten będzie miał kaca wiecznego, co za postęp imperializm, a za opium ludu rzeczy będzie miał" (Web 1,1)

"(...)I rzekł mu: Gdyż jedynie w obfitości znajdziecie Wandę. Tam gdzie wśród ludu bieda, głód, bród i poróbstwo - wkroczyliście w dziedzinę kapitalizmu." (Web 2, 12)

"1. A gdy wkroczył czarny jeździec do świątyni monarchofaszyzmu, zawrzasnęły z uciechy wampirze walkirie, a i płacz wśród zgromadzonych się uniósł. Przeszedł on szeregami, wybierając ofiarę, gdy stanęła w odrzwiach Świecka Aborcja, pocieszycielka wyzyskiwanych. A Duch Świecki obdarzył ją czystym, czerwonym sercem, na walkę z rycerzem. 2. I granatnikiem. A gdy garnek pocisku rozpękł się na czarnym ołtarzu, a odłamek wbił się przez hełm w mózg upiora, wtedy dopiero rzekła ona - "Dokonało się!" (Web 3, 1-2)

"Sprawiedliwość ludowa bywa czasem szorstka. A grożenie mandragorowi knagą kończy się łomotem na dzielni, jak mówią Świeckie Dialogi (...)" (Web 4 , 1)

"1. Gdy uczniowie Wandy ustanowić chcieli kronikarza, ten im zabronił, mówiąc "Kto usłyszy moje słowa przez ducha wszechczasu ten niech je spisze." 2. "I basta." 3. I zmieszali się wielce, ale wkrótce zaczęli dostrzegać to co uznali za plusy takiej sytuacji. 4. I w sporach wzajemnych słów Wandy nadużywali, przycinając sobie nawzajem wątłymi a wątpliwymi cytatami i objawieniami. 5. Rzekł wtedy Wanda "A kto moje słowa dla jakiejkolwiek bieżączki zachce spisywać, temu raka napletka ześlę choćby urodził się chasydem." 6. "Albo kobieta." 7. I zapadła wśród uczniów zaduma nerwowa." (Web 5, 1-7)

"...jak u gnoma na podwórku - >>tu socjalizm, tam wielka dzdzownica a generalnie jak mi się nie chce to nie robię<<. Pierdolone bikiniarstwo!" (Web 6,8-7)