[I Asmd 12]

Ewangelia wg Asmodeusza [I Asmd]

Rozdział 12

Bajka o Złym Królu i Dobrym Wandzie [I Asmd 12]

(1)Dawno, dawno temu było sobie Królestwo Burżujlandu. (2)Rządził nim zły król Lancelot I I/V Paweł (czyt. Lancelot Pierwszy i Jedna Piąta Paweł). (3)Zły król był znany z przekupywania funkcjonariuszy innych państw.

(4)Pewnego dnia przez Burżujland wędrował towarzysz Wanda z towarzyszem Krystyną i Salomeą. (5)Widział, jak ciemiężony jest Lud Pracujący Miast i Wsi. (6) Z oburzeniem przyjął władzę burżuazji, (7)zaś największym gniewem zareagował na całkowity brak ogórków kiszonych. (8) Powiedział do Krystyny: "Tak dłużej nie może być! Jak oni żyją bez ogórków?!" (9) Za jego poleceniem tow. Krystyna wysłał Salomeę z listem do stacjonującego niedaleko II Korpusu Pancernego Międzynarodówki Socjalistycznej (o historii której opowiem kiedy indziej).

(10)Cóż za piękny to był widok - chłopcy z II Korpusu wyzwalający ludność Burżujlandu. (11)Na zawsze zapamiętam te krzyki, wrzaski i jęki chłopów. (12)Na zawsze pozostanie mi w pamięci widok łun nad horyzontem, świadczących o radości z wyzwolenia.

(12)Stoczono wiele bitew, w których wojska MS odznaczyły się, jak zwykle, męstwem i walecznością. (13)Szarża kawaleryjska 3. Szwadronu pod Złotą Kupą zapisała się krwawymi literami w Wielkiej Księdze Rewolucji. (14)Przytoczę tu może fragment nauk Wandy: "Miły to widok, flaki sługusów burżujstwa pod końskimi kopytami i mózgi na pancerzach naszych żołnierzy. Po Złotej Kupie niewielu już w tym kraju stawi opór Rewolucji." (Mchs, 16,12)

(15)Tak przybył tow. Wanda i II Korpus do stolicy Burżujlandu - skażonego miasta Burżujopolis. (16)Tam tow. Wanda starł się z Lancelotem w straszliwej walce na miecze świetlne. (17)Kolejny fragment Nauk: "I wtedy się odezwał Lancelot w te słowa: Sz... sz... sz... sz... Ja jestem twoim ojcem, Wando. Sz... sz... Ja jednak nie dałem się zwieść i jednym ciosem odciąłem burżujowi łeb. Ten jednak odrósł mu, jak hydrze i dopiero pocisk z moździerza zakończył jego żywot." (Mchs 19,7)

(18)Gdy zaś zginął Lancelot, rozpadło się jego Królestwo i tam gdzie niegdyś stało Burżujopolis, dzisiaj kwitnie socjalizm.

(19)Taki los spotka wrogów Mandragoratu. Asmodeusz