Symbole

Flaga Krakozji

krakozja_flaga.png Flagą Krakozji jest prostokąt o proporcjach 2:1, który składa się z dwóch poziomych pasów. Górny pas o wysokości 2/3 flagi przedstawia na czerwonym tle złote Słońce Krakozów oświetlające czarny sierp, młot i koło zębate – symbol Krakozjackich Komunistów, oddający jedność chłopów, robotników oraz pracowników umysłowych. Dolny pas o wysokości 1/3 flagi przedstawia dywan, który nie ma głębszej symboliki.

Godło Krakozji

krakozja_godlo.png Godło Krakozji jest rozszerzeniem symboliki flagi, do której w dużym stopniu nawiązuje, co widać gołym okiem. Na czerwonym kole otoczonym dywanem znajduje się Słońce Krakozów i symbol Krakozjackich Komunistów. Dodatkowo na górnej części koła znajduje się Czerwona Gwiazda symbolizująca zwycięstwo komunizmu, zaś dolna część godła przyozdobiona jest wstęgą z dewizą Krakozji "Teraz Kurwa My" zapisanej po polsku w ortografii krakozjackiej.

Hymn Krakozji

Hymnem Krakozji jest "Pieśń Krakozów" skomponowana przez Ibrahma Garbałdanego Ludrera na cześć Władimira Karola Illianowicza. Melodię można odsłuchać tutaj. Tekst hymnu zaginął około 2011 roku – obecnie zastępuje się go śpiewając okrzyk bojowy według własnej, ułańskiej fantazji.