Ideologia

Ideologia Żuczek – dzieło życia Towarzysza Szopo

Różowa Książeczka

Idea Żuczek powstała wskutek natchnienia Towarzysza Szopo przez Duch Świecki, zesłany przez Towarzysza Wandę. Pod wpływem Ducha, Towarzysz Szopo nabrał cudownej właściwości udzielania błyskotliwych rad na wszystkie tematy, które zawsze okazywały się być pomocne.

Od tamtej pory Towarzysz Szopo ruszył w swoje podróże przez kraj, podczas których odwiedzał zakłady pracy – a tam, gdzie się pojawił i udzielił swoich rad, produkcja przekraczała wszelkie normy w sposób zadziwiający. Celne uwagi i wskazówki Towarzysza Szopo pozwalały redukować zużycie surowców, zwiększyć wydajność robotników, a także podejmować nowe, celne inicjatywy, które zawsze przynosiły dobrobyt szerokim masom robotników i chłopów.

Towarzysz Szopo streścił wiele ze swoich rad oraz wspomnieć i przemyśleć w cudownej "Różowej Książeczce", która jest Świecką Księgą Żuczek. Co prawda w założeniu miała ona być czerwona, ale barwnik użyty w pierwszym wydaniu był nieco zbyt wyblakły.

Z "Różowej Książeczki":

Ideę wandyzmu-żenadyzmu da się zrealizować wtedy, i tylko wtedy, gdy wszyscy będą w pełni realizować jego wielki plan. Wszelki sabotaż jest całkowicie wykluczony – gdyż dzieło to wymaga niesamowitej precyzji na wszystkich etapach realizacji. Nie może być więc mowy o żadnej litości względem monarchofaszyzmu (...)

Wizje dane mi przez Duch Świecki przepełniają mnie wolą służby wobec Ludu. Będę mu więc przewodnikiem, który nada mu sens i kierunek drogi, którą musi podjąć Zongya, aby realizować zamysł Wandy, Żenady i Ducha Świeckiego. (...)