Geografia

Mapa

Sangjang – stolica Zongyi Ludowo-Demokratycznej od jej powstania. Miasto to jest położone we wschodniej części Zongyi, niedaleko rajńsko-wandejskiej strefy buforowej, nad rzeką Mao. Architektonicznie miasto było początkowo zbudowane według tego samego wzoru co inne wandejskie miasta Perunary, w stylu prymitywizmu socrealistycznego, jednak w latach 2009-10 zostało częściowo wyburzone i ponownie wzniesione w stylu wzbogaconym o tradycyjne elementy zongyańskie. Centralnym punktem miasta jest Czerwony Plac Zwycięskiej Rewolucji Żuczek, którego głównymi elementami są: 72-metrowy Pomnik Naszego Ukochanego Przywódcy Towarzysza Szopo, Niech Imię Jego Będzie Wandosławione oraz Gmach Rewolucji, będący jednocześnie siedzibą Władz oraz Jedynej, Ukochanej Partii. Po więcej informacji zajrzyj na stronę główną miasta.

Lynczuan – największy port Zongyi Ludowej. Miejsce przeładunku produktów zongyańskiej gospodarki w jej drodze na rynki Wandystanu oraz zagraniczne. Również port Ludowej Marynarki Wojennej.

Szo-Po-Troll – wieś i jednocześnie największy ośrodek zwartej zabudowy w południowym, rolniczym okręgu Zongyi. Centrum uprawy ryżu i prosa.

Wandjang – stolica wschodniego okręgu, specjalizującego się w przemyśle lekkim i przetwórstwie. Liczne zakłady produkcji żywności, a także tekstylne.

Srakanarajn – stolica północnego okręgu, specjalizującego się w przemyśle ciężkim. Liczne huty, stalownie oraz zakłady zbrojeniowe. Charakterystyczne liczne jednostki wojskowe.

Elektrownia Atomowa im. Qiu Hongxiu – druga co do wielkości wandejska elektrownia jądrowa po bliźniaczej Elektrowni w Genosse-Wanda-Stadt. Zaspokaja ok. 40% zapotrzebowania na energię elektryczną w Zongyi.

Prezerwat Tradycji – enklawa Zongyi na terenie Perunary. Silnie zalesiony rejon permanentnej rewolucji. Uwaga na trybunały rewolucyjne w stanie dzikim! Po więcej informacji zajrzyj na stronę główną prezerwatu.

Kibuc Zejn Wanda – żydowskie spółdzielcze gospodarstwo rolne urzeczywistniające zasady Wandyzmu-Syjonizmu na łonie Idei Żuczek. Położony w na pograniczu z Al-Farun, prowincją Al Rajnu. Ze względu na lokalizację kibuc nazywany jest Bramami Wandy lub Bramami Zongyi. Po więcej informacji zajrzyj na stronę główną kibucu.