Jezus Ipanienko

Jezus Ipanienko (ur. Warol Kojtyła, przez dłuższy czas znany jako Ekskomunik Spacjusz Kałamanawardze) – Judeokrakoz, mieszkaniec Wandystanu od 18 września 2015, obywatel Wandystanu od 28 listopada 2015 do 31 lipca 2018. Narodowy Artysta Mandragoratu Wandystanu. Prezydent Wandystanu od 15 listopada 2017 do 13 lipca 2018 i Trybun Ludowy od 15 listopada 2017 do 2 kwietnia 2018.

Jezus Ipanienko przesłuchuje swój nowy utwór
Jezus Ipanienko przesłuchuje swój nowy utwór oraz wroga ludu.

Producent muzyczny i kompozytor działający pod pseudonimem Ekskomunik (dawniej jako Экскомуник かわまなWARぜ), przedstawiciel wielu gatunków muzycznych, m.in. space synth, vaporwave, synthwave, zuswave, techno, rave, real socialism. Jezus Ipanienko tworzy muzykę rewolucyjną w treści i estetyczną w formie, z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologicznych z Ludowego Laboratorium Komputerowego, takich jak Syntezatora Dźwięków XD-ELEKTRON i Midimaszyny.

Odznaczony Orderem Złotego Hełmofonu 1 września 2016 przez prezydenta Michała Michaelusa za mnogość wandnych nagrań.

Ogłoszony Narodowym Artystą Mandragoratu Wandystanu 3 marca 2017 przez Helmuta Walterycza w świetle niezmierzonych zasług dla wandejskiego i v-światowego dorobku kulturalnego.

Poza działalnością artystyczną Jezus Ipanienko jest inicjatorem wandejskiego ruchu kibucowego, w ramach której założył kibuc Zejn Wanda oraz kooperatywę ZWIS. Ipanienko zaangażował się także w odbudowę Krakozji.

Od maja 2017 roku Jezus Ipanienko regularnie odwiedzał Królestwo Dreamlandu, gdzie założył klub muzyczny Inbasada Dancing Kolektyw działający przy wandejskiej ambarasadzie. Jako obywatel Dreamlandu (od 10 sierpnia 2017 r.) Ipanienko założył również Wolne Miasto Hipsterdorf, gdzie objął stanowisko Planisty, a także wstąpił do Komunistycznej Partii Dreamlandu w celu szerzenia Rewolucji w jądrze monarchofaszyzmu. Ipanienko pełnił funkcję dreamlandzkiego ministra kultury w rządzie Prezerwatywa Tradycji Radzieckiego oraz zasiadał w dreamlandzkim parlamencie. 17 lutego 2018 r., w świetle wcześniej złożonej samokrytyki na stacji kolejowej w Chęci Robotniczej, Ipanienko ogłosił powrót do matczyzny i zrzekł się obywatelstwa Dreamlandu.

W okresie od 7 września do 15 listopada 2017 Ipanienko pełnił obowiązki prezydenta jako wiceprezydent oraz trybuna jako wicetrybun.

Po zakończeniu II kadencji na stolcu prezydenckim Ipanienko przeniósł się do Krakozji. Ipanienko wycofał się z wandejskiego życia publicznego 31 lipca 2018 zrzekając się obywatelstwa Wandystanu, zostając tym samym bezpaństwowym obserwatorem, komentatorem, satyrykiem i artystą krążącym po Mikroświecie.

Prezydenci Mandragoratu Wandystanu
Tymczasowy Prezydent
Pierwsza niepodległość
Pierwsze zjednoczenie
Druga niepodległość

wprowadzenie Stanu Klęski Aktywnościowej, kolejni prezydenci mianowani przez Mandragorów

Drugie zjednoczenie
Trzecia niepodległość