[I Rca]

Z apokryfów Wandowych: Czekaniki [I Rca]

Wstęp:

Czekanik jest utworem literacko-lirycznym opartym na rymach częstochowskich, o budowie rymów a-a-a, w którym w pierwszym wierszu występuje postać RTV (radiowo-telewizyjna, ewentualnie z szerokopojętej popkultury) która naszym zdaniem lepiej przewodziłaby państwu valhalijskiemu, niż Kajzer Fryderyk RCA. W drugim wersie znajduje się wyrażenie tego pogladu koniecznie z odniesieniem do osoby RCA. W trzecim uzasadnienie takiego przekonania.

[poem] Czekanik I Wolałbym prowadzić lato z radiem jak Zygmunt Hejzer, niz żyć w kraju w którym rządzi Kaizer. Niezły tam mają bajzel!

Czekanik II Nawet nie Max ale choćby Albercik Władałby Valhalla lepiej niz Robercik I wtedy w Valhalli było by Alles-Fercik

Czekanik III Ja to wiem, w Valhalli lepszy byłby Hans Kloss niż Kaizer von Thorn, mówi mi to mój nos. Jakże inny byłby wówczas tej Valhalli los!

Czekanik IV Tomasz Lis na prezydenta? Nie, Lis na Kaizera, Gdy tylko skończy się Kaizera stara era! Będą miliony na koncie, a nie same zera!

Czekanik V Ah, gdybyż to Cichopek Kasia, Rządziła Valhallą zamiast Roberta kochasia, Głupszego od głupiego Jasia.

Czekanik VI Stanisława Ryster liczy kłosy zboża Kaizer Robert zaś szuka gdzieś ostrego noża Bo znów do Sarmacji zbiegł Walhal-wielmoża!

Czekanik VII Lepszy Sylwester w Jedynce z Młynarską Agatą Niż z Kajzerem Walhalli na Seszelach lato! Bowiem z Kajzerem się bawić zabronił mi tato.

Czekanik VIII Pani z reklamy masła Finea Byłaby wodzem od RCA Lepszym, i nie jest to nowa idea!

Czekanik IX Pani, co reklamuje lakier O niebo lepsza, niż z piekła Arakiel Z nim wszystko jest na bakier

Czekanik X Niczym black metal wprost z Białorusi RCA Kajzer Valhalę swa ambicja dusi A my to tak glosimy od wsi do wsi

Czekanik XI Niezwykle oswiecony Kamil D. Rządził by dłużej nisz Robert C. Bo jemu się chce.

Czekanik XII Marcus Lebencjusz rządził w pojedynkę Teraz zaś Robert szaleje ciupinkę Dajcież mi bracia v-kraj pod choinkę

Czekanik XIII Od Jaworowicz menel z petem Rządziłby lepiej niż cesarz z T.P. Menel cesarza pogoni cepem!

Czekanik XIV Dajmy Valhalli A. Łukaszenkę Kajzerowi rządzenia ukróci on mękę Uszyje mu jeszcze jedwabną kamizelkę [/poem]