TAK1

WSTĘPNIAK

Witajcie! Ponieważ nikt nie czyta wstępniaków mógłbym w zasadzie skończyć pisanie w tym momencie ale z racji tego że pracuję na akord czyli tak zwaną wierszówkę każde kolejne słowo czyni mój rachunek w Banku Sarmacji większym o jakieś drobne ułamki liberta. Poza tym dobra gazeta bez wstępniaka była by jak sex bez gry wstępnej, jak mecz bez początkowego gwizdka, jak Sarmacja bez konstytucji.

W każdym v-państwie potrzebna jest prasa. Brama Sarmacka, Dziennik Sarmacki oraz Kurier Sarmacki zawierają dużo rzetelnych, sprawdzonych informacji ale nie mówią Wam Czytelnikom całej prawdy! To "TAK-Brukowiec Sarmacki" pierwszy, bez przekłamań w ekspresowym tempie donosi o wydarzeniach o których inni nie mieliby odwagi napisać!

To my publikujemy sekretne zdjęcia przedstawiające prawdopodobnie Jego Wysokość Cesarza Imperatora Leblandii który w nocy z piątku na sobotę dopłynął na własnoręcznie zrobionej tratwie do wybrzeży naszego kraju by w ukryciu przed swoimi obywatelami zaznać luksusów najjaśniejszej Sarmacji

Mieszkańcy Leblandii głodują natomiast przedstawiciel kapitalistyczno-obszarniczego reżimu udaje się na wypoczynek w prowincji Tropikana za publiczne pieniądze" - skomentował pragnący zachować anonimowość zwolennik Komunistycznej Partii Sarmacji"

Khand


SARMAOBRONA...

Sarmacja staje się wirtualną potęgą nic więc dziwnego że strony internetowe naszej monarchii odwiedzają popularni politycy z całego świata ... Nam udało się namierzyć Andrzeja L. przewodniczącego jednej z głównych sił politycznych w państwie z którym Księstwo nie nawiązało stosunków dyplomatycznych to jest z Rzeczpospolitą Polską. Andrzej L. przybył incognito dlatego nie podajemy jego pełnego imienia i nazwiska w trosce o jego dobra osobiste.

Khand: Witamy pana marszałka

Andrzej L. : Witam i pozdrawiam mieszkańców Sarmacji. Na wstępnie chciałem zaznaczyć że Balcerowicz musi odejść.

Khand: Skąd dowiedział się Pan o naszej mikronacji?

Andrzej L. : Wpisałem w google "Balcerowicz musi odejść" i pojawił się link do Cesarstwa Leblandii. I tak przeglądając kolejne strony natknąłem się na Wasze Państwo.

Khand: Pierwsze wrażenie ?

Andrzej L. : Układ który rządził Sarmacją skompromitował się przez dwa lata istnienia Księstwa. Nie o takie państwo walczyliście! Bezrobocie, brak pomocy społecznej, minimum socjalnego sprawiają że nie liczy się człowiek tylko libert. Khand: Co zatem powinno się zmienić?

Andrzej L. : Musicie sobie jasno powiedzieć. Oni już byli! Oni się skompromitowali i głosować w wyborach na tych którzy mają czyste ręce. Niestety ostatnia elekcja do Izby Poselskiej pokazała że znów daliście się oszukać przez klikę wszechsarmackich liberałów, monarchistów i pseudodemokratów. A tak pozatym Balcerowicz musi odejść!

Khand: Wspomniał pan o wyszukiwarce Google... pana stronę poselską można znaleźć wpisując w niej słowo "kretyn"

Andrzej L. : Myślę, że to jakieś nieporozumienie... ale wracając do tematu naszej rozmowy, to nie wiem czy już wspomniałem o tym, że Balcerowicz musi odejść

Khand: Nie chyba pan jeszcze nie wspominał. Dziękuję za rozmowę. Andrzej L. : Dziękuję... i Bal.. [tutaj urywa się taśma mojego nagrania]

Khand


ZABILI GO I UCIEKŁ

Czy pamiętacie Drodzy Czytelnicy dzień w którym nie działała strona naszego państwa a Jego Książeca Wysokość łaskawie wprowadził stan wyjątkowy na terytorium wszystkich prowincji?

Te chwile każdy Sarmata przeżył jak rozłąkę z rodziną! Jak utratę jedynego przyjaciela! Suwerenny byt naszej v-ojczyzny został zagrożony... Sam przemierzając bezdroża Trzyczaszkowa słyszałem płacz dochodzących zza okien pobliskich domów! Życie w Księstwie zamarło...

Na szczęście geniusz Księcia i sprawność Rządu JKW sprawiły że zagrożenie zostało zażegnane. Żadna z codziennych gazet nie publikowała jednak dokładnego przebiegu akcji naszych służb specjalnych. To my "Brukowiec Sarmacki" dotarliśmy do tajnych materiałów zgromadzonych na twardych dyskach wykradzionych z sarmackiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez anonimowego studenta Akademi Unisławowskiej.

Agent obcego wywiadu

Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że agent wrogiego reżimu został postrzelony przez naszego żołnierza i niemalże przypłacił to życiem. Niestety uciekł z suwerennego terytorium Sarmacji i odpłynął w stronę archipelagu należącego do Królestwa Scholandii. Informacja ta jest nieoficjalna i nie została potwierdzona przez Rząd JKW. Czyżby prawdą było stwierdzenie jednego z polityków o agenturalno-masońskiej zmowie elit w naszym Księstwie?

Khand


Z ZAGRANICY

Od sprawdzonego i tajnego informatora redakcja "TAK-brukowca sarmackiego" dowiedziała się że grupa obywateli Królestwa Scholandii planuje przewrót w tej mikronacji. Z nieoficjalnych źródeł bliskich kanclerzowi wiemy, że pragną oni proklamować Wolną Republikę Scholandii i zacieśnić więzi polityczne z Księstwem Sarmacji. Redakcja "TAK" dotarła do projektu flagi przyszłego państwa. Khand

projekt nowej flagi

metadane

autor: Khand
opublikowano: 20.05.2004
link: strona Szaletów Sarmackich