Wypierdalać

Wypierdalać — nieodłączna część wandejskiej kultury, uniwersalne pozdrowienie. Można go używać jako powitania, jak i pożegnania. Źródłem jest niewątpliwie film Psy świeckiego Pasikowskiego i scena z Bogusiem Lindą, który powitał i pozdrowił niemieckich gangsterów, honorując ich ponadto serią z kałacha.

Jak wskazuje list do Bravogirlistów tow. Asmodeusza – początkowo wyrażenie było niejednoznaczne znaczeniowo. Obecnie takich wątpliwości nie ma – to jedynie życzliwa forma powitania. Wokół powitania krąży anegdota o nowym mieszkańcu, który kulturalnie przywitał się na Liście Dyskusyjnej, po czym po powitaniu przez jednego z bywalców tradycyjnym „Wypierdalać” wypisał się z listy. Początkowo był to mit – „nowy” był (tfu!) realnym znajomym jednego z Wandejczyków i do lokalnych zwyczajów był przygotowany, a brak aktywności wynikał z szybkiej utraty zainteresowania.

Jednak za czasów gdy Wandystan był w Księstwie Sarmacji, jeden z nowych mieszkańców Księstwa po tym, jak go powitano wzmiankowanym wyrażeniem, obraził się i zrezygnował z zamiaru zamieszkania w Wandystanie — w ten sposób mit stał się prawdą.

Wyrażenie częściowo przenika do innych państw (przykład z pewnego forum), w tych bardziej opresyjnych a jednocześnie hipokrytycznych nacjach czasami stosuje się w zastępstwie skrót WPRD.